Куманово: Заев, СДСМ и Владата ќе градат повеќе нови мигрантски населби и згради во Куманово, НВО со кампања за подготовка на теренот со наслов „Бегалци и кризи“

Вести

Преку кампања „Бегалци и кризи“, невладина организација ги подготвува граѓаните на Куманово за можна бегалска...

ВМРО-ДПМНЕ Куманово: Ветувањето дека членската карта на СДС ќе стане како лична карта и ќе има своја посебна партиска моќ, деновиве се реализира во полн ек

Политика

-Сега на ред пред претстојните локални избори се пушта оглас за вработување на 34 работни места на неопределено...

ВМРО-ДПМНЕ Куманово: Градоначалникот и началникот во полицијата од СДС да стават крај на сообраќајниот хаос кој е опасност за многу граѓани

Политика

Од ВМРО-ДПМНЕ Куманово велат дека  овој булевар се наоѓа покрај кејот и шеталиштето во градот, како и спортсктата...

Кумановци и вечерва на протест: Само со избори може да се излезе од оваа политичка криза, граѓаните ќе кажат што мислат за Тиранската платформа

Вести

Граѓаните вечерва протестираа пред Соборниот храм, по булеварите и улиците се до платото на Центарот за култура. Кумановци...