Кумановци и вечерва на протест: Само со избори може да се излезе од оваа политичка криза, граѓаните ќе кажат што мислат за Тиранската платформа

Вести

Граѓаните вечерва протестираа пред Соборниот храм, по булеварите и улиците се до платото на Центарот за култура. Кумановци...