Груевски во Куманово: Ќе понудиме решенија на следните локални избори кои ќе ги решат проблемите на кумановчани затоа што заслужуваат подобро

Вести

-Се пожалија на урбаниот и сообраќаен хаос, и редици други проблеми од реалниот живот. Ние ќе понудиме решенија...

СДСМ потврди дека во Куманово ќе се градат згради и населби за мигрантите, заедно со нивно вработување- советниците на СДСМ гласаа против граѓански референдум

Вести

ФОТО: СДК.мк Советот на Општина Куманово ја отфрли иницијатива за распишување референдум против изградба на станови...

Куманово вечерва: Енормно загадување среде лето- Народот се труе со канцероген чад во најзагадениот град во Европа, СДСМ без решение веќе 27 години!

Вести

Иако е лето, загадувањето со канцерогените ПМ10 честички е фрапантни 272 мк/м3 иако максималната дозволена граница...

Куманово: Заев, СДСМ и Владата ќе градат повеќе нови мигрантски населби и згради во Куманово, НВО со кампања за подготовка на теренот со наслов „Бегалци и кризи“

Вести

Преку кампања „Бегалци и кризи“, невладина организација ги подготвува граѓаните на Куманово за можна бегалска...