Најдобриот голман во историјата годинава го напаѓа единствениот трофеј кој му недостасува: Сакам луѓето да бидат тажни кога ќе се пензионирам

Фудбал

Вчера вечер тој положи нов тежок испит кај Монако, откако со својот Јувентус, во претходната фаза ја исфрли големата...

Буфон и Ноер единствени кои не примиле гол на Камп ноу: Да ми кажеше некој дека нема да примам гол од Меси, Нејмар и Суарез немаше да му верувам!

Фудбал

Јувентус веќе е во полуфиналето од Лигата на шампионите, а легендарниот Буфон призна дека не очекувал така лесно...