По отворениот прогон на странските инвеститори од Владата, хаос меѓу компаниите: Уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

Вести

Имено, откако владата врши отворен прогон на странските инвеститори, дел од нив планираат да ја напуштат Македонија...

Делев со реакција за најавените кривични пријави од Повардарие: Тврдењата на винаријата се комплетно неосновани и со основни непознавања на работата

Вести

Поранешниот заменик министер за економија, Христијан Делев реагираше на денешните информации дека винаријата...

Делев: Владата на СДС безмилосно ја турка државата во долгови, Заев и Тевдовски единствено што спроведуваат е исплата на партиските долгови кон послушниците и соросовите активисти

Политика

Тој истакна дека вчера министерот за задолжување државата ја задолжи за нови 2.70 милијарди денари односно 43.9 милиони...

Делев: СДС и Тевдовски упорно продолжуваат со задолжување на Македонија, за 3 месеци издадени државни хартии со вредност од 145 милиони евра

Вести

-Заедно со денешната аукција за овие три месеци министерот Тевдовски има издадено државни хартии во вкупна вредност...