Гевгеличани собираат потписи за референдум: Наместо трошење пари за нови училишта, градинки, паркови и игралишта ќе се трошат пари за станови и куќи за мигрантите

Вести

-Да ја спречиме иницијативата на Владата на СДСМ за населување на мигранти бидејќи по нивно доселување нема да...

Гевгеличани порачаа: Од денеска се сплотуваме околу барањето на граѓанската иницијатива за што побрзо распишување на предвремени парламентарни избори

Вести

– Вчера на референдумот покажавме дека можеме да се сплотиме и обединиме околу остварување на наши заеднички...

Гевгеличани му порачаа на Заев: Ќе се бориме за унитарност на државата и за нашиот јазик против сите што сакаат да се пазарат со националните интереси

Вести

-Нашите прадедовци ја бранеа Македонија од Отоманската империја, нашите дедовци од фашистичкиот окупатор, нашите...