Канческа- Милевска: Пратениците на СДС да не дадат поддршка на договорот со Бугарија кој го потпиша неодговорната влада на Заев- има време за корегирање и постапување согласно македонските интереси

Вести

-Непосветениот Зоран Заев го претстави договорот пред македонската јавноста како ситуација во која нема победник,...

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо унапредување, новата влада предлага измени во насока на девалвирање на уметниците кои оставиле значителен влог за македонската култура

Политика

-Социјалдемократскиот сојуз и министерот Алаѓозовски по најавата дека ќе ја укинат титулата Национален уметник,...

Канческа- Милевска: Нашата сплотеност и единство овозможи да понудиме еден поинаков концепт на проекти во сите сегменти, како никогаш до сега

Вести

Ова го истакна поранешната министерка за култура Елизабета Канческа- Милевска во гостувањето во Вестите на Алфа...

Ја избришаа, па се предомислија: Телевизијата на Заеви не успеа да го цензурира ултраслабиот настап на Алаѓозовски против Канчевска-Милевска

Вести

Во вчерашната емисија, освен Канческа-Милевска, гостин беше и новиот министер Роберт Алаѓозовски од СДСМ. Канческа-Милевска...

СДСМ го постигна дното: Телевизијата на Заеви и новинарот со партиска задача да го деградира свеченото отворање на Филхармонија добија достоинствени одговори од Канческа-Милевска

Вести

Новинарот со партиска задача пред почетокот на настанот се обиде со низа прашања да ја испровоцира министерката...