Буфон и Ноер единствени кои не примиле гол на Камп ноу: Да ми кажеше некој дека нема да примам гол од Меси, Нејмар и Суарез немаше да му верувам!

Фудбал

Јувентус веќе е во полуфиналето од Лигата на шампионите, а легендарниот Буфон призна дека не очекувал така лесно...

Дали Јувентус има причина за страв: Судијата кој ќе го суди реваншот со Барселона, веќе еднаш беше крвник на италијански тим во дуел со Каталонците (ВИДЕО)

Фудбал

Иако Барселона има само две победи во 7 натпревари кои ги има Куиперс судено, една од нив беше доста контроверзна,...