Србов: Со либерализацијата со која манипулира СДС, контото на Анѓушев ќе расте на сметка на граѓаните кои ќе плаќаат поскапа струја

Политика

Србов смета дека по стапувањето на функцијата „Вицепремиер за економски прашања“, Кочо Анѓушев се здоби со широк...

ВМРО-ДПМНЕ: Само во Скопје во последниот мандат на Трајановски се изградени 176 водоводни и канализациони мрежи во должина од 57 километри

Политика

Оттаму прашуваат дополнително колку проекти можеа да се изградат со 2.6 милиони евра колку што фирмата на Анѓушев...

Стојаноски: Анѓушев потврдил дека ја користи функцијата вицепремиер за влијание врз тендерски постапки, итно да си поднесе оставка

Политика

Тој вели дека Анѓушев потврдил дека ја користи функцијата вицепремиер во владата на Република Македонија за влијание...

Владата на Заев експресно издаде одобрение за градење на Анѓушеви, само неколку дена откако незаконски земјоделското земјиште стана градежно!

Вести

Четири дена за оваа тема молчат Владата, премиерот и вицепремиерот. Откако незаконски го пренаменија земјоделското...

Владата си промовираше мерки скроени за фирмите на Заев и Анѓушев, а за дополнително оптоварување на странските и другите домашни компании

Вести

Првата група мерки се однесуваат на целата економија во која се опфатени сите компании без разлика дали се домашни...

По отворениот прогон на странските инвеститори од Владата, хаос меѓу компаниите: Уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

Вести

Имено, откако владата врши отворен прогон на странските инвеститори, дел од нив планираат да ја напуштат Македонија...

Вицепремиерот Анѓушев со криминалниот тендер на ЕЛЕМ ќе има над 30 милиони евра лично богатство, и Заеви може да се омрсат од државните тендери

Вести

На овој начин мултимилионерот Анѓушев за само еден ден заработи 2.6 милиони евра, а предноста пред сите останати...

Перински: Анѓушев по срамниот скандал каде на најдрзок начин се обиде парите на граѓаните да ги смести во својот џеб, да си поднесе неотповиклива оставка

Вести

-Смешно е образложението на Кочо Анѓушев дека ништо не е спорно во добивањето на тендерот од страна на неговата...

Корупцијата во Владата цвета, Заеви по цена на гарсониера купија фабрика, вицепремиерот Анѓушев од државата доби криминален тендер од 2.6 милиони евра

Вести

На овој начин мултимилионерот Анѓушев за само еден ден заработи 2.6 милиони евра, а предноста пред сите останати...

Вака ли се одвојува партијата од државата: Анѓушев на средба со директорот на САСА во придружба на кандидати за пратеник и градоначалник на СДСМ

Вести

СДСМ постојано зборуваше дека „ќе ја одвоиле државата од партијата“, но, како што може да се забележи на фотографијата,...