Костовски: Целата хајка која СЈО/СДС ја водат против ВМРО-ДПМНЕ е со цел власта да може полесно да го смени името на држава и идентитетот на нацијата

Политика

Тој кажа дека целта на монтираните случаи на СЈО е луѓето неосновано да се оцрнат, а партијата да се доведе  во...

Костовски: Владата и СДС молчат за скандалот со намерата за именување на Обрадовиќ за директор на ЕЛЕМ, Македонија не смее да си дозволи уште еден „Бомбона бизнис“

Вести

Тоа значи дека СДС планира при толку многу докажани кадри од областа на енергетиката од нашата земја да именуваат...

Костовски: Да реагира правобранителот на сегрегацијата и дискриминацијата на СДС кон граѓаните, и фактот што партиска книшка е услов за остварување на правата

Вести

-СДСМ им порача на граѓаните дека може да се лекуваат, да имаат социјална помош, да се вработат, да стигнат до основните...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев со најавите за реизбор на судии сака да ги покрие отстапките на штета на државните и национални интереси кои ја редефинираат Македонија

Политика

– Судството тогаш го допре дното. Сега Заев сака да го реализира истото сценарио само за да се спаси од одговорност...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е виновен за „Пуч“ и затоа молчи за аболицијата што му ја подари Јанева, исто како што молчеше и за „Глобал“

Политика

Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференција на Дарко Костовски. Со денови молчи и СЈО за скандалозното...