Вести

Вознемирувачки видеа од терористичкиот напад: Двајца вооружени мажи се кријат во ресторан

Најмалку 13 лица загинаа откако попладнево комбе влета во пешаци во центарот на Барселона, јави шпанското радио Кадена Сер, повикувајќи се на полициски извор.

Некои други медиуми јавуваат дека во нападот се убиени најмалку 10 луѓе.

Во инцидентот, за кој полицијата соопшти дека е терористички напад, се повредени најмалку 25 луѓе.

Според последните информации, двајца вооружени мажи се кријат во ресторан близу местото на инцидентот.