Вести

Во близина на Белата куќа уапсено лице со огнено оружје

Припадниците на американските тајни служби во близина на Белата куќа уапсиле едно лице кое носело огнено оружје, соопшти службата.

Униформираните припадници на тајните служби и пришле на таа личност на раскрсница во близина на Белата куќа.

Како што пренесуваат западните медиуми, се се случувало вчера изутрината. Во краткото соопштение на тајните служби се вели дека кај уапсената личност биле пронајдени неколку парчиња огнено оружје, но не се изнесуваат повеќе детали.