Вести

Се зголемува бројот на жртви: 23 загинати во железничката несреќа

Најмалку 23 луѓе загинаа, а 400 се повредени во железничката несреќа што се случи во северната индиска држава Утар Прадеш.

Несреќата се случу во градот Музафарнагар откако пет вагони излетаа од шините.

Музафанагар се наоѓа 130 километри северно од главниот град на Индија, Њу Делхи.