Вести

Петмина загинати во превртен камион за собирање смет

Пет лица загинаа кога камион за собирање смет се превртел и удрил во автомобил на југот од Германија, пренесоа локалните медиуми.

Како што се наведува, инцидентот се случил во Наголд, град југозападно од Штутгарт, пренесоа британските медиуми.

Се уште се утврдуваат деталите од несреќата.