Вести

Паника во САД: Пукотници во бизнис парк

Неколку луѓе се ранети во пукотници кои се случиле во бизнис паркот недалеку од Балтимор, пренесува Фокс њуз.

-Можеме да потврдиме дека дошло до пукање во бизнис паркот Емортон. Повредени се неколку лица, соопшти локалната полиција.

Оттаму апелираат граѓаните да го избегнуваат тоа подрачје.