Вести

НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД: Вооружен маж избодел неколкумина на плоштад

Финската полиција ранила и уапсила маж кој со нож избодел неколку луѓе во градот Турку, трет поголемина во Финска, јавува Би-Би-Си.

Засега нема информација за евентуални жртви или повредени, а полицијата ги предупреди граѓаните да не задржуваат во центарот на градот.

Нападот се случил на плоштад, а напаѓачот е ранет во нога.