Вести

ЕДЕН МРТОВ- Детали за новиот терористички напад

Неколку луѓе се прободени денеска со нож во финскиот града Турку, соопшти полицијата.

 

Полицијата уапси едно лице по нападот.

Локален весник објави дека еден човек загинал во нападот.