Вести

Драма во Истанбул: Пукање пред суд, има повредени

Пред судот во Истанбул имало пукотници, а според информациите објавени на РТ има и повредени лица.

 

Локалните медиуми пишуваат дека во престрелката учествуваат две локални ривалски банди вмешани во убиство за кое денес се одржува судење.

Осум лица се уапсени.