Вести

Автобуска несреќа во Истанбул, има настрадани

Автобус се преврте денеска во Истанбул, во реонот на Бахчешехир,  при што има настрадани патници, објави телевизијата НТВ.

На местото на несреќата се испратени амбулантни возила, а засега не се соопштени други детали.