Ракомет

ВИДЕО: Ваков пенал досега не сте виделе

На дуелот меѓу Крим и Митјиланд во женската Лига на Шампиони, ракометарката Нина Јеричек изведе пенал кој би сакала да заборави дека ќе го заборави.