Ракомет

ВИДЕО: Суслина во „Топ три – ѕвездите“ на колото во Лигата на шампионите

Ина Суслина голманката на македонскиот пркав ЖРК Вардар е една од „трите ѕвезди“ кои го одбележаа третото коло во Лигата на шампионите.

Суслина беше една од најзаслужните за новиот тирумф на вардарки кои на гостувањето кај Ларвик забележаа убедлива победа со 31-19 со што го оддржаа максималниот ефект.

Триесет и одумгодишната Суслина средбата ја заврши со 17 одбрани, па очекувано се најде меѓу најдобрите „три ѕвезди“. Друштво на Русинка во изборот на ЕХФ и прават и Луиза Бургајд од Митјиланд и голманката на Мец, Марина Рајчиќ. Видеото погледнете го на следниов ЛИНК. 

Воедно, една од нејзините одбрани е рангирана како петта најдобра во колото.