Ракомет

ВИДЕО: Суслина ја има четвртата најдобра одбрана во 2.коло од ЛШ

Голманот на ЖРК Вардар Ина Суслина со една своја одбрана во триумфот нат Турингер (29:21) се најде во ТОП 5 одбрани во изборот на ЕХФ.

Русинката имаше одбранети пенали и зицери и на моменти ги откажуваше противничките играчи.

Најдобрите пет одбрани на второто коло од женската ракометна Лига на шампиони можете да ги видите на следниот линк.