Ракомет

ВИДЕО: Маестралниот погодок на ракометарот на Вардар прогласен за најдобар гол

Европскиот ракометен шампион  Вардар, оствари рутинска победа против Динамо Панчево.

Со оваа победа Вардарци го потврдија првото место на табелата во СЕХА лигата.

Она што дефинитивно ќе се памети од овој меч е маестралниот гол на Владо Недановски кој беше прогласен за најдобар на натпреварот.