Ракомет

Червар од утре пак селектор на Хрватска

Лино Червар селекторот на Македонската ракометна репрезентација од пред неколку дена по раскинот на договорот со РФМ повеќе не е селектор на Македонија.

Според хрватските медиумите од утре се очекува тој и официјално да биде повторно селектор на Хрватска.

 Неизвесно  е само тој до кога останува во Металург. До јуни или и таа обврска ќе биде до утре? Сабота е најверојатно денот за одговор на ова прашање.