Ракомет

Борко и Кире каубојци од дивината: Барселона на уникатен начин го најави дуелот со Кил! (ВИДЕО)

Шампионот Барселона за кого настапуваат нашите репрезентативци Борко Ристовски и Кире Лазаров со едно несекојдневно и невообичаено видео го најавија претстојниот четвртфинален натпревар во Лигата на шампионите против германскиот Кил.

Нашите ракометари глумат каубојци од дивината, а во продолжение погледнете го интересното видео во кое 18-те величенствени на шерифот Чави Пасквал најавуваат голема борба против германскиот гигант Кил.