Останати спортови

Интернет сензација: Погледнете го нокаутот за кој зборува цел свет (ВИДЕО)

Британскиот ултимејт борец Марк Диакис стана интернет сензација откако за само 30 секунди го нокаутира Финецот Тему Пакален.

30- годишниот Диакис уште на почетокот на борбата направи неколку прекрасни зафати, а потоа со лево кроше го кутна противникот.

Британецот со оваа победа вкупно нанижа 12 во исто толку борби во UFC.