Останати спортови

Ги изгуби нервите: Ѓоковиќ полуде на теренот откако два пати во помалку од еден месец загуби од исти тенисер (ВИДЕО)

Австралијанецот Ник Киргиос повторно беше кобен за Новак Ѓоковиќ, бидејќи тој за помалку од еден месец два пати го совлада Ѓовковиќ кој речиси и да ги изгуби нервите на теренот.

novak

Тенисерот синоќа во осминафиналето на Индиан Велс го победи Ноле со 6:4, 7:6, а српскиот тенисер остана без ниту една брејк топка.

Па така, Киргиос веднаш после Акапулко го елиминирал петкратниот освојувач и од Индиан Велс, а Новак речиси и да полуде во неколку ситуации, видеото е во продолжение.