Кошарка

Се судрија навивачи во Истанбул: Пет навивачи на Олимпијакос повредени

Жестока битка се одвива низ улиците на Истанбул во пресрет на полуфиналето во Евролигата, каде се судрија турските навивачи со фановите на грчкиот клуб Олимпијакос.

Првичните информации укажуваат на петмина повредени, сите навивачи на Олимпијакос. Еден од нив бил избоден со нож, додека двајца се во болница. При интервенцијата на полицијата се уапсени четири лица.