Фудбал

ВИДЕО: Судиите признаа, па поништија чист гол за Македонија!

Македонската репрезентација можеше да има водство на „Сами Офер“ во Хаифа од 0-1 против селекцијата на Израел, доколку не беше судиската одлука во 21. минута кога беше поништен, се чини, регуларен погодок на Кире Ристевски, пишува Екипа.мк.

По нафрлањето од слободен удар на Алиоски од десната страна, топката на вториот дирек дојде до Ристевски кој ја смести во мрежата… Судиите најпрво го признаа голот, но по неколку секунди се премислија покажувајќи офсајд позиција за Илија Несторовски…

ВИДЕОТО ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ТУКА.