Фудбал

ВИДЕО: Извлечени двојките за баражот за Мундијалот 2018

Во седиштето на Светската фудбалска федерација (ФИФА) во Цирих попладнево беше извршена ждрепката за плеј-офот Европска зона за Светското првенство во Русија 2018 година.

Двојките се:

Северна Ирска – Швајцарија

Хрватска – Грција

Данска – Република Ирска и

Шведска – Италија.

Првите натпревари ќе се играат во периодот меѓу 9 и 11 ноември, а реваншите се од 12 до 14 истиот месец.