Фудбал

ВИДЕО: Фудбалерите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед пристигнаа на Арената Филип Втори

Фудбалерите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед предмалку пристигнаа на Арената Филип Втори, каде што за час и половина ќе почне фудбалскиот спектакл.

Вечерва во Скопје се игра УЕФА Суперкупот, каде што играат победниците од Лигата на шампионите и Лига Европа.