Фудбал

Што ќе рече Ана? Швајнштајгер замина на пат, а на аеродромот оваа жена го понижи-реакцијата на колегите не остави никого рамнодушен (ФОТО)

Бастијан Швајнштајгер, поранешниот фудбалер на Баерн Минхен и Манчестер Јунајтед игра како препороден во дресот на новиот клуб, Чикако, а тој и неговите соиграчи деновиве при едно патување биле сведоци на една несекојдневна ситуација.

 

profimedia-0327177923

Имено интересна ситуација се случило пред неколку денови кога една бабичка на аеродромот додека ги чекаше фудбалерите на Чикаго да излезат од авионот и да се фотографира со нив, замолила еден од минувачите да ги фотографира.

Сепак таа не ни очекуваше дека како фотограф го избрала токму новото засилување на Чикаго, Швајнштајгер.

Бабичката избрала погрешни фудбалери за фотографирање, бидејќи кариерите на сите играчи на Чикаго не се толку вредни колку на поранешниот капитен на германската репрезентација и тоа го сфатила многу подоцна па сите фудбалери се изјасмеале по целата случка.