Фудбал

Нејмар удри жестоко по Барса

Тој истакнува дека со соиграчите и стручниот штаб немал никакви проблеми, но дека во раководството има многу лоши луѓе.

 

Нејмар ова лето премина од Барселона во ПСЖ со рекорден трансфер од 222 милиони евра, а на Бразелецот не му требаше долго за да си ја отвори душата.

-Разочаран сум, се што се случи покажува за какви луѓе станува збор. Четири години бев дел од клубот, со соиграчите немав проблеми, но таму има многу погрешни луѓе во управата. Едноставно, не би требало да се таму, порачиува Нејмар.