Фудбал

Гризман се премисли: Манчестер Јунајтед е опција

Најдобар фудбалер на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман, за прв пат призна дека постои можност да стане играч на Манчестер Јунајтед.

Досега француски напаѓач кажуваше дека е среќен во Мадрид и дека нема намера да го напушти тимот со кој минатата година потпиша нов договор од 2022 година, но очигледно го промени своето мислење.

– Немам ништо против да се преселам во Англија, освен лошите временски услови. Јунајтед секогаш е опција. Шансата да одам на Олд Трафорд? Јас ќе им даде шест од 10, рече Гризман.

Французинот постигна само три гола од почетокот на сезоната, што е шест помалку од минатата година во овој дел од сезоната.