Фудбал

Асенсио нема да игра против АПОЕЛ поради бизарна повреда

Фудбалерот на Реал Мадрид, Марко Асенсио, ќе го пропушти вечерашниот натпревар против АПОЕЛ во Лигата на шампиони, поради бизарна пoвреда.

Асенсио добил инфекција на ногата со која се здобил откако се депилирал и не може да облече чорапа.

Зидан го поштеди Асенсио и му даде еден ден одмор.

Тренерот на Реал покрај Асенсио, за вечерашниот дуел нема да може да смета ниту на повредениот Карим Бензема, но на располагање ќе го има Кристијано Роналдо кој не настапува во Примера суспензијата од пет средби добиена на шпанскиот Супер куп.