ТВ

Жирито на „Аmerica’s Got Talent“ полуде по неа: Неодоливо девојче ги собра сите аплаузи (ВИДЕО)

Во шоуто America’s Got Talent редовно гледаме многу моќни изведби, но ваков невообичаен талент дефинитивно не сте виделе.

Настапот на 12-годишната Дарси Лин Фармер и нејзината кукла Петунија го освои жирито, а Мел Би го притисна златното копче, испраќајќи ја Дарси директно во настапите во живо.