ТВ

Убавец од мали нозе: Eве колку преслатко детенце бил најпосакуваниот турски ерген! (ФОТО)

Бројот на обожавателките на турската серија „Вљубениот ерген“ станува се поголем и тоа само поради згодниот актер Бариш Ардуч кој во серијата го игра дизајнерот на обувки – Омер.

Бариш има 29 години и живее заедно со својата девојка Гупсе, која исто така е актерка, но дамите не многу ја сакаат поради тоа што „во раце“ во има најубавиот ерген.

Бариш поретко објавува моменти од приватноста на социјалните мрежи, а најчесто објавува видеа додека се вози во автомобилот и слуша класична музика.

Неговата прва фотографија на Инстаграм датира од поодамна, односно кога бил малечко и преслатко детенце.

1baris