ТВ

СЕ РАЗБУДИВ СЕКУНДА ПРЕД ДА ПАДНАМ – страшната авионска авантура на Калиниќ во Еден на Еден (ВИДЕО)

Ѕвездите од Певај Брате, Зона Замфирова и многу балкански претстави и филмови – Милан Калиниќ и Милан Васиќ беа гости во Еден на Еден.

Со Жаре зборуваа за многу неверојатни анегдоти, приказни од кариерата, Васиќ покажа дека пее прекрасно, а Калиниќ не се плашеше да го врзат за детекторот на лаги.

Освен одличниот почеток со сегментот “новинарска поезија” и предлозите за тоа како да почнете бизнис со мали пари, ќе ги видите и топ 10 знаците дека сте зависни од кладилница и разговорот за животот во Детроит, САД со поранешниот пејач и фронтмен на Браво Бенд, Ристе Тевдовски. Епизодата финишираше со нстап на Суперхикс и нивната Рампарарам.

Уживајте со новата епизода од најгледаното македонско ток шоу, до следната сабота на Телма, за кога неофицијално е најавен контроверзниот Боки 13.