ТВ

ОСЛАБЕ ПОВЕЌЕ ОД 20 КИЛОГРАМИ: Беше слатка и со облини, но сега македонската водителка се смени драстично!

Телевизијата е нејзината долгогодишна љубов, а секое утро за младата македонска водителка започнува со поздрав пред камерите за верните гледачи на утринската емисија „Ја сакам Македонија“ на телевизија Сител.

Шармантната водителка Татјана Пуленџоска периодов доста се промени, односно направи радикален чекор од кој на здрав начин се ослободи од вишокот килограми, а за тоа проговори и во интервју за неделникот „Теа Модерна“.

Татјана откри дека успеала да ослабе повеќе од 20 килограми и тоа само со здрав начин на исхрана, промена на навиките и спортување.

1tanja

Вели дека се уште сака да слабее, но не помислува дека треба да изгледа како манекенка, бидејќи едноставно конституцијата не и е таква.

3tanja

Оние што редовно ја следат утринската емисија, сигурно забележаа дека убавата водителка изгледа потенко за разлика од порано. Упорноста и вистинскиот пристап секогаш се исплатливи, а како изгледа тоа кај познатата водителка погледнете од фотографиите:

4tanja

5tanjaВистина.мк