ТВ

Најзината мајка ја напуштила кога била бебе: Тажната животна приказна го расплака жирито, а кога запеа занеме цел свет (ВИДЕО)

По неверојатниот настап на Шанаја Аткинсон Џонс во британското музичко талент шоу X Фактор скоро сите странски медиуми напишаа: „Имаме победник“, а уште поголемо внимание привлече тажната животна приказна на младата пејачка.

Шанаја имала тешко детство. Нејзината мајка ја напуштила кога била бебе, и до свои три години била во дом за деца. Потоа е посвоена, и како што вели, се што има во животот се должи на родителите кои ја посвоиле и направиле се за таа да има најдобар живот.

Нејзината животна приказна ги расплака сите членови на жирито, но тоа беше само вовед во фантастичната изведба на песната „Say Something“ со која Шанаја го одушеви цел свет.

Погледнете го настапот на Шанаја Аткинсон Џонс.