ТВ

Кога Омер глуми со Ѓокче: Погледнете како изгледаат заедно на филм! (ВИДЕО)

Турските актери Бариш Ардуч и Ханде Догандемир или попознати како Омер и Ѓокче, моментално се најпопуларните турски актери кои периодов ги гледаме на телевизија Сител. Тој во „Изнајмена љубов“, а таа во „Љубовта на мојот живот“.

Иако денес ги гледаме во различни серии, во 2015 година кога не беа толку многу популарни, Бариш и Ханде глумеа заедно во семејната драмата „Racon Ailem İçin“.

Бариш изгледа помладо, додека Ханде е речиси истата, само со пократка коса.

Инаку, освен колеги, славните актери се и добри пријатели, па и кога не се на снимање знаат да поминат време заедно.

Еве една сцена од филмот:

Извор: Вистина.мк