ТВ

ЌЕ ИМА СМЕЕЊЕ: Калиниќ и Васиќ гости во „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

Нема да погрешите ако и оваа сабота во 19 и 15 часот бидете пред малите екрани и гледате „Телма“. Гости на Жаре во „Еден на Еден“ се двајцата познати актери од Србија, Милан Калиниќ и Милан Васиќ.

Ѕвездите од Певај Брате, Зона Замфирова 2 и други проекти богами имаа што да кажат и прераскажат. 

Плус, многу забава со Жаре и екипата, а од далечната Америка преку „Скајп“ ќе се вклучи и поранешниот фронтмен на групата „Браво бенд“, Ристе Тевдовски, кој ќе каже за маките и убавините на животот во Детроит.