ТВ

ФОТО: Спортска новинарка која обожува да се разголува на Инстаграм

Пати Лопез е млада мексиканска спортска новинарка која е вистински вљубена во фудбалот. Таа навистина знае како да ја загрее атмосферата кога е на спортските терени или кога објавува фотографии на социјалните мрежи.

 

SQUAD #viernescasual 🍑

A post shared by pattylopezdelac (@pattylopezdelac) on

Пати е голема обожавателка на фудбалот, а работи како новинарка и водителка за мексиканската телевизиска куќа.

На Instagram ја следат 559.000 обожаватели.

💜

A post shared by pattylopezdelac (@pattylopezdelac) on

Work work work work

A post shared by pattylopezdelac (@pattylopezdelac) on

New week. New beginnings 👣 Photo: @rockoiturriaga

A post shared by pattylopezdelac (@pattylopezdelac) on