Познати

Вереникот пукаше во неа, па се самоуби: Како денес изгледа Ивана?

Пластичниот хирург, 58-годишниот Срѓан Цветановиќ на почетокот на септември пукаше врз актерката Ивана Панзаловиќ, со која воедно беше верен, а веднаш потоа изврши самоубиство со пиштол кој илегално го поседувал.

Тој прво неколку пати ја удрил во глава актерката, а потоа пукал во неа.

– Нека му е лесна земја на Срѓан, а мене фала му на Бога што ме остави да живеам, изјави своевремено актерката.

Таа денес се обидува да продолжи понатаму со животот, а дури и кружат приказни дека ќе влезе во реалното шоу „Парови“.

Еве како изгледа денес: