Познати

Тие се доказ дека изгледот не е пресуден: Тие не се класични убавици, но успеале и заработиле милиони (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Понекогаш изгледот не е најважен, овие актерки и пејачки се далеку од стандардите на убавина, но својот талент и упорност стигнале до врвот и заработиле милиони.

 

Барбара Стрејсенд

Низ целата кариера ја следат коментари дека лицето и е обично, а носот пренагласен, иако ги имала сите предиспозиции, талент, став и глас да да стане ѕвезда. Нос сепакот не го оперирала, а на крајот успеа.

Лејди Гага

Оваа музичарка многу полесно ги освојуваше првите места на топ листите, отколку што тоа би било случај на натпреварувањата за убавина.  Таа не е оптеретена со изгледот, негува свој стин, неверојатно е талентирана па не чуди што успехот не изостанал.

Сара Џесика Паркер

Таа не е во клубот на холивудски убавици во класична смисла. Иако за продуцентите и режисерите била “грдото пајче“, улогата на Кери Бредшо во серијата „Сексот и градот“ и го осигура статусот на ѕвезда и модна икона.

Опра Винфри

Водителката на најгледаното и најпознатото ток-шоу никогаш не изгледала како манекенка и позната е нејзината борба со вишокот килограми. Но, и тоа го претвори во своја предност.

Мерил Стрип

Тројната Оскаровка и една од најомилените актерки на сите нема баш совршени црти на лицето, но нејзиниот талент и харизма магнетски се привлечни. Докажа дека во филмскиот свет може да се успее и само со добрата глума.

Вупи Голдберг

Актерката и комичарка добитничка е на наградат Еми, Оскар, Тони и Греми. Нејзината појава е оригинална, а дефинитивно не спаѓа во категоријата класични убавици.