Познати

Српскиот пејач го претепал водителот- му следуваат 5 години затвор

Стефан Ѓуриќ Раста ќе добие 5 години затворска казна бидејќи го претепал Слободан Нешовиќ Лока, кој е дел од емисијата „Иван Ивановиќ и мушкарци“.

Мажот на Ана Николиќ заедно со четири пријатели влетал во канцеларијата на продуцентот Слободан Нешовиќ и со нив го претепал водителот поради некаков спор.

Раста завршил во полиција на сослушување, а се мисли дека му се закануваат минимум 5 години затвор.