Познати

Славната актерка на 48 години го покажа своето лице без грам шминка

Актерката Кетрин Зета Џонс и на своите 48 години се уште се смета за една од најубавите жени во Холивуд.

Велшанката на сцена многу често можеме да ја видиме со тешка сценска шминка, но таа форсира природен изглед.

Така, Кетрин во последно време на настаните можеме да ја видиме само во дискретна шминка која е доволна за да ја нагласи нејзината убавина.

Таа овој пат одлучи да го покаже своето лице без ниту грам шминка.