Познати

СЕПАК ОДЛУЧИ: 11-годишната ќерка на Бред и Анџелина станува момче, родителите реагираа вака!

Најпознатата поранешна холивудска двојка Анџелина Џоли и Бред Пит деновиве се соочуваат со одлуката нивната прва биолошка ќерка Шајло да започне со хормонска терапија за да стане момче.

Тие се согласија со одлуката и ја поддржаа 11-годишната Шајло.

 

Уште додека беа во среќен брак, Бред Пит во шоуто кај Опра кога неговата ќерка имаше пет години изјави дека таа сака да носи облека за момчиња, да игра со машки игри и бара од родителите да ја викаат Џек или Питер.

Облекувањето како момче за Шајло не беше само фаза туку таа отсекогаш се чувствуваше како момче заробено во женско тело, а родителите ја поддржуваа и разбираа. Таа постојано носи машка гардероба и костуми за свечени пригоди, како и нејзините браќа.

На 27-ми мај 2017 таа наполни 11 години и посети експерт, кој и препорача хормонска терапија и советување за да стане момче.

Извор: Вистина.мк