Познати

Се разведоа поради неверство: Ова е поранешниот сопруг на Леонтина со кого ја доби ќерката Луција! (ФОТО)

Познатата пејачка, композитор и текстописец и младиот виолинист се запознаа на натпревар за бендови во еден белградски клуб.

Леонтина тогаш беше претседател на жири, додека Филип се натпреваруваше со својот бенд. Се венчаа во септември 2009 година, после само три месеци врска.

Како плод на нивната љубов, на свет во 2010 година дојде ќерката Луција. По две години идиличен брак, Леонтина и нејзиниот сопруг одлучија да се разведат, а како што се пишуваше во медиумите, причината за тоа е неверството на Филип.

Вака изгледа поранешниот на популарната пејачка кој не многу сака да се експонира во јавност:

1pat

Извор: Вистина.мк