Познати

Први фотографии од тајна венчавка на необичниот пар

Познатиот супермодел Миранда Кер и сопственикот на Снепчет Еван Спингел се венчаа уште во мај, а манекенката дури сега објави фотографии на социјалните мрежи.

Фотографиите од венчавката се објавени во магазинот „Вог“ кој ги откупи ексклузивните права за нив.

Венчавката беше мала и имаше околу 50 гости, а се случи во нивната куќа во Калифорнија.

✨❤️✨

A post shared by Miranda (@mirandakerr) on

Such a magical day 😍❤️😍

A post shared by Miranda (@mirandakerr) on

Thank you Maria Grazia Chiuri and @dior for creating my dream wedding dress ✨❤️🙏🏻😍

A post shared by Miranda (@mirandakerr) on